duminică, 8 iunie 2008

Philadelphia Flyers at Pittsburgh

Intalnire importanta in aceasta seara in Pittsburgh. Meciul dintre Philadelphia Flyers si Pittsburgh Penguins va incepe de la scorul general de 1-0 dupa ce in prima intalnire pinguinii au astigat cu scorul de 4-2 dupa ce philadelphia a condus cu scorul de 2-1 in prima repriza dar au primit inca 2 goluri pana la finalul acesteia . Marcatorii meciului de acuma 2 zile au fost: Malkin de 2 ori, Crosby si Sykora pentru Pittsburgh iar pentru Philadelphia a marcat Richards de 2 ori. Raportul suturilor a fost de 28 la 21 pentru Philadelphia de unde ne dam seama ca portarul celor de la Pitti a fost intr-o forma foarte buna. Pentru meciul de diseara cred ca Malkin va marca cel putin un gol si ca Pittsburgh va castiga si va duce scorul la 2-0 dupa primele 2 meciuri disputate acasa de acestia. De remarcat ca Pittsburgh a castigat toate meciurile acasa din Playoff! Bafta si sa vedem cand inscrie Malkin primul gol dupa ce aseara a marcat din prima repriza si a reusit dupa aceea un SHG (un gol in inferioritate numerica).