duminică, 8 iunie 2008

Dallas - Detroit

In aceasta seara in playofful competitiei de hochei pe gheata din america se desfasoara meciul dintre Dallas si Detroit .Scorul general stabilit dupa doua meciuri jucate in Detroit este de 2-0 pentru Detroit Red Wings care a reusit sa obtina doua victorii din doua pe teren propriu cu scorul de 4-2 respectiv 2-1. Situatia se schimba astazi cand echipele se muta pe pationarul din Dallas unde suporterii gazdelor astepta sa-si vada favoritii cum obtin o victorie care i-ar relansa in lupta pentru finala playoff-ului. Sunt de parere ca lupta din aceasta noapte se va decide in prelungiri dupa ce in timpul regulamentar echipele vor termina la egalitate si probabil Dallas va invinge in prelungiri la loviturile de departajare. Cred ca scorul din timpul regulamentar dupa 3 reprize va fi de 3-3 .Astfel suporterilor le va creste tensiunea si vor vedea un meci mai lung. Cred ca Modano va inscrie si de partea cealalta Zetterberg va inscrie si el un gol cel putin. De altfel Dallas nu va depasi numar de 20 in dreptul suturilor pe poarta in timp ce Detroit va suta mult si fara eficienta.