duminică, 8 iunie 2008

Dallas Stars - Detroit Red Wings

Maine are loc a treia intalnire dintre Detroit Red Wings si Dallas Stars, de data aceasta meciul disputandu-se pe terenul celor de la Dallas. Detroit Red Wings conduce cu 2-0 dupa doua meciuri disputate acasa, castigate cu scorul de 4-1 si respectiv 2-1. Pentru ei este a 6-a victorie consecutiva, dovedind ca este cea mai buna echipa din NHL. Dallas ramane totusi o echipa in forma cu un joc destul de bun si se aproprie din ce in ce mai mult de o victorie. Nu este un meci decisiv dar cred ca ei vor da totul si sper sa aduca scorul la 2-1. In ultim ul meci a avut loc o altercatie intre portarul Chris Osgood de la Detroit si Mike Ribeiro de la Dallas, deci lucrurile devin tensionate si echipele isi doresc din ce in ce mai mult victoria. Eu cred ca in acest meci Dallas va fi in cea mai buna forma , aceea pe care a aratat-o si cu cei de la San Jose Sharks, si daca nu va castiga acest meci sunt sigur ca vor ajunge totusi in prelungiri. Asa ca pronosticul meu este egal la finalul celor trei reprize.